Corul parohiei noastre a participat la un concert inter-ortodox – BILDA 2013

Pe data de 7 decembrie 2013, în biserica suedeză din localitatea Angered (în apropiere de Göteborg) a avut loc un Concert de Crăciun, cu participarea a numeroase coruri ale „Bisericilor ortodoxe răsăritene” și „Bisericilor vechi orientale” din vestul Suediei.

Evenimentul a fost organizat de Studieförbundet BILDA – Ortodox Bildning och kultur, iar corul feminin al „Parohiei Ortodoxe Române din Borås”- dirijat de către doamna Violeta Miklea – a prezentat o serie de colinde și piese religioase din repertoriul tradițional românesc. Participarea la acest eveniment a fost marcată și de primirea unei distincții pentru activitatea corului parohiei noastre în cadrul organizației BILDA.

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /customers/a/4/7/biserica-boras.se/httpd.www/wp-includes/formatting.php on line 4791 This entry was posted in Anunţuri importante !. Bookmark the permalink.

Comments are closed.